Aktualności

Imigracja to wyzwanie i wielka szansa dla Pomorza. Pomorscy liderzy podpisali deklarację współpracy na rzecz integracji imigrantów

Samorządowcy z Pomorza i przedstawiciele 12 miast zrzeszonych w Unii Metropolii Polskich podpisali dwie deklaracje dotyczące integracji miast współpracy na rzecz imigrantów.

Biskupia Górka, Nowy Port, Dolne Miasto – te dzielnice będą nie do poznania. Zaczyna się wielka rewitalizacja Gdańska

Ponad 76 milionów złotych z RPO przeznaczono na remonty i pomoc mieszkańcom w trudnej sytuacji. Będą nowe chodniki i zieleńce. Powstaną świetlice dla dorosłych i dzieci.

Dwa dni rozmów o integracji imigrantów na Pomorzu. Konferencja „Miasta Integrujące. Integracja = Bezpieczeństwo”

Według oficjalnych danych w Polsce przebywa 300 tys. cudzoziemców, z czego ponad 11 tys. zamieszkuje województwo pomorskie. Samorządy naszego regionu postanowiły połączyć siły, by wspólnie opracować strategię integracji nowych mieszkańców regionu.

Polska – Rosja. Co dalej ze współpracą z obwodem kaliningradzkim? „Zaczynamy już działać”

W unijnym programie o współpracy transgranicznej między Polską a Rosją wkrótce będzie można składać wnioski, gdyż pod koniec lipca 2017 r. zaczyna się pierwszy nabór, który potrwa 3 miesiące.

Statek długi jak cztery boiska piłkarskie. Podczas swojego dziewiczego rejsu zawinął do gdańskiego DCT [GALERIA]

OOCL Hong Kong przypłynął do Gdańska. To prawdziwy gigant wśród statków transportowych. Na swoim pokładzie może przewieźć ponad 21 tysięcy kontenerów.

Masz więcej niż 30 lat i nie masz pracy? Mamy dla ciebie dobrą propozycję

Blisko 3 mln złotych przeznaczonych jest na pomoc bezrobotnym z Pomorza. Uczestnicy projektu przejdą kursy zawodowe i trafią na staże. Są jednak pewne warunki.

Mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy, modernizację energetyczną budynków i upiększenie okolicy

35 mln zł dla mieszkańców Rumi, Redy i Wejherowa. Pieniądze zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową bezrobotnych, ale też na rekreację. Powstanie platforma widokowa i ścianka wspinaczkowa. Jednak to nie wszystko.

Ważny dzień dla Nowego Dworu Gdańskiego. Prawie 6 milionów złotych na inwestycje

Ekologiczne ciepło, szkolenia oraz staże dla bezrobotnych. Takie projekty zrealizuje Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W gminie Żukowo będzie tanie i ekologiczne ogrzewanie. Projekt termomodernizacji budynków dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego

Inwestycje będą realizowane w Chwaszczynie, Pępowie, Leźnie i Skrzeszewie. W tych miejscowościach ogrzewanie będzie tańsze, a powietrze czystsze.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu