Aktualności

Z Gdańska do Nevady. Amerykańscy przedsiębiorcy namawiają biznesmenów z Pomorza do współpracy

Już co piaty inwestor w naszym regionie pochodzi z USA. Czas na podbicie Stanów przez pomorskich przedsiębiorców. Spotkanie z Amerykanami ma zacieśnić współpracę między Nevadą a Pomorzem.

Setki zrealizowanych projektów, z których korzystamy na co dzień. Pomorskie najlepsze w Polsce w wydawaniu unijnych pieniędzy

W połowie realizacji regionalnego programu unijnego przewidzianego dla województwa pomorskiego Zarząd Województwa Pomorskiego zakontraktował już 69 procent jego budżetu. To ponad tysiąc podpisanych umów o dofinansowanie projektów i wiele zrealizowanych inwestycji, które możemy zaobserwować w naszym najbliższym otoczeniu.

Uwaga pasażerowie! W weekend utrudnienia na linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej

Od godziny 20.00 w piątek 20 października do 4.00 w poniedziałek 22 października prowadzone będą prace torowe pomiędzy przystankami PKM Gdańsk Matarnia a Gdańsk Rębiechowo. Pociągi będą jeździć po jednym torze.

105 milionów na Inteligentne Specjalizacje Pomorza. Dodatkowa pula dofinansowania dla pomorskich firm

180 projektów z Pomorza otrzyma dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020. Zarząd Województwa Pomorskiego zwiększył pule środków dla przedsiębiorców.

Nad morze i na Kaszuby. Drogi wojewódzkie 203 i 211 będą jak nowe

Lepszy komfort jazdy, nowe drogi rowerowe i chodniki oraz większe bezpieczeństwo ruchu drogowego. Tak już za dwa lata będzie się jeździć po pomorskich drogach. Przebudowa dróg została dofinansowana przez Samorząd Województwa Pomorskiego.

Marszałek policzył straty po nawałnicy. Raport w tej sprawie trafił do Ministerstwa Rozwoju

2,66 mld zł, na tyle oszacował Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego straty po sierpniowej nawałnicy. Raport przekazał 19 października 2017 r. Rząd do 3 listopada ma czas na złożenie Funduszu Solidarności Unii Europejskiej wniosku o uruchomienie unijnej pomocy.

Ulewa, huragan czy upał będą bardziej przewidywalne. Naukowcy stworzą system ostrzegania dla Pomorza

Prognozy pogody będą dokładniejsze, a zagrożenia będą wykrywane szybciej. Dzięki współpracy Zarządu Województwa Pomorskiego i Politechniki Gdańskiej powstanie system prognozowania pogody dla województwa pomorskiego.

Nową drogą do Konarzyn. Otwarcie zmodernizowanego odcinka drogi wojewódzkiej 212

Inwestycja za ponad 3 miliony złotych ukończona. 18 października 2017 r. pierwsze samochody przejechały wyremontowanym odcinkiem Ciecholewy– Babilon.

Konsekwentnie dla Pomorzan – bądź częścią zmian, skorzystaj z Funduszy Europejskich

Rozpoczęła się kampania informacyjna dotycząca Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Przez najbliższy miesiąc, samorząd województwa pomorskiego, przybliży mieszkańcom regionu szanse, jakie niesie ze sobą możliwość skorzystania z Funduszy Europejskich.

Plebiscyt Mistrzowie Smaku rozstrzygnięty. Wielka gala w Filharmonii Bałtyckiej [WYNIKI]

Najlepszych kucharzy i kelnerów oraz restauracje i cukiernie na Pomorzu wybierali czytelnicy Dziennika Bałtyckiego.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu