Aktualności

Plebiscyt Mistrzowie Smaku rozstrzygnięty. Wielka gala w Filharmonii Bałtyckiej [WYNIKI]

Najlepszych kucharzy i kelnerów oraz restauracje i cukiernie na Pomorzu wybierali czytelnicy Dziennika Bałtyckiego.

Katarzyna Weremko: Najważniejsza w pomocy społecznej jest praca u podstaw. 17 października to Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem [INFOGRAFIKA]

W Polsce w 2016 roku 21,9 proc. mieszkańców było zagrożonych ubóstwem. Liczba ta z roku na rok maleje. Dla porównania w Bułgarii, Macedonii, Rumunii, Serbii i Turcji w 2015 i 2016 roku było ok 40 proc. osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. To największy odsetek w Europie. Najmniej osób na skraju biedy mieszka w Czechach, Islandii i Norwegii (13-15 proc.)

Dwa kliknięcia i wiesz, kiedy przyjedzie autobus czy tramwaj. Rozszerzona rzeczywistość i zawsze aktualny rozkład jazdy

Brak tablicy informującej o przyjazdach? To już nie problem. Wystarczą dwa kliknięcia i masz tablicę na smartfonie.

Bardzo dobre wieści dla rowerzystów. Ponad 17 mln zł dofinansowania dla rowerów metropolitarnych na Pomorzu

13 października 2017 r. Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę, dzięki której możliwe będzie wprowadzenie w życie projektu roweru metropolitarnego. Na te pieniądze czekało 14 pomorskich gmin.

Z Kartuz do Mojusza nową drogą. Dofinasowanie na remont wojewódzkiej 211

Nowa nawierzchnia, chodniki dla pieszych i ułatwienia dla rowerzystów. Bezpieczniejszy i szybszy przejazd. Tak będzie po modernizacji ponad 15 km drogi

Na gorące południe czy chłodną północ? Nowe atrakcyjne połączenia z gdańskiego lotniska

Ateny to kolejne miasto, do którego dolecimy z Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku.

1,4 mln pasażerów tego lata obsłużył Port Lotniczy w Gdańsku. To prawie o 20 procent więcej niż w ubiegłe wakacje

Riwiera turecka oraz greckie wyspy Zakynthos i Rodos, to najpopularniejsze wakacyjne kierunki wśród połączeń czarterowych. Powodzeniem cieszyły się też miasta w Bułgarii.

Zwiedzanie laboratoriów, konkurs robotów, dyskusje i rozmowy. Gdańskie Dni Elektryki

Gdańskie Dni Elektryki to kompleksowe połączenie konferencji naukowo-technicznej, targów firm, zwiedzania laboratoriów, a także konkursu robotów. Tegoroczna spotkanie będzie związane z nowoczesnymi technologiami w stacjach i liniach elektroenergetycznych.

Doradcy zawodowi a wybory edukacyjno-zawodowe Pomorzan. Seminarium Dobrych Praktyk Publicznych Służb Zatrudnienia

Co można zyskać korzystając z pomocy doradców zawodowych? Zdobyć wiedzę dotyczącą potrzeb pracodawców, nauczyć się, jak radzić sobie ze zmianami na rynku pracy, zdiagnozować własny potencjał, odkryć mocne strony i talenty bądź wybrać odpowiednią ścieżkę rozwoju zawodowego.

Nawiąż kontakty z Chinami. Zgłoś swoją firmę na pomorską misję gospodarczą i pojedź z Agencją Rozwoju Pomorza do Państwa Środka

W dniach 18-24 listopada 2017 r. Pomorski Broker Eksportowy zaprasza firmy z branży chemicznej, stoczniowej oraz spożywczej na wyjazd do Chin. Będą spotkania z chińskimi przedsiębiorcami oraz wizyty studyjne. Zgłoszenia do 9 października.

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu