Aktualności

Dwa dni rozmów o integracji imigrantów na Pomorzu. Konferencja „Miasta Integrujące. Integracja = Bezpieczeństwo”

Według oficjalnych danych w Polsce przebywa 300 tys. cudzoziemców, z czego ponad 11 tys. zamieszkuje województwo pomorskie. Samorządy naszego regionu postanowiły połączyć siły, by wspólnie opracować strategię integracji nowych mieszkańców regionu.

Polska – Rosja. Co dalej ze współpracą z Obwodem Kaliningradzkim? „Zaczynamy już działać”

W unijnym programie o współpracy transgranicznej między Polską a Rosją wkrótce będzie można składać wnioski, gdyż pod koniec lipca zaczyna się pierwszy nabór, który potrwa 3 miesiące.

Statek długi jak cztery boiska piłkarskie. Podczas swojego dziewiczego rejsu zawinął do gdańskiego DCT [GALERIA]

OOCL Hong Kong przypłynął do Gdańska. To prawdziwy gigant wśród statków transportowych. Na swoim pokładzie może przewieźć ponad 21 tysięcy kontenerów.

Mieszkańcy Małego Trójmiasta Kaszubskiego mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy, modernizację energetyczną budynków i upiększenie okolicy

35 mln zł dla mieszkańców Rumi, Redy i Wejherowa. Pieniądze zostaną przeznaczone na aktywizację zawodową bezrobotnych, ale też na rekreację. Powstanie platforma widokowa i ścianka wspinaczkowa. Jednak to nie wszystko.

Ważny dzień dla Nowego Dworu Gdańskiego. Prawie 6 milionów złotych na inwestycje

Ekologiczne ciepło, szkolenia oraz staże dla bezrobotnych. Takie projekty zrealizuje Starostwo Powiatowe w Nowym Dworze Gdańskim dzięki wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W gminie Żukowo będzie tanie i ekologiczne ogrzewanie. Projekt termomodernizacji budynków dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego

Inwestycje będą realizowane w Chwaszczynie, Pępowie, Leźnie i Skrzeszewie. W tych miejscowościach ogrzewanie będzie tańsze, a powietrze czystsze.

Konferencja „Miasta w Internecie". Elektroniczne dowody osobiste i Internet w każdej szkole. Kiedy będzie to możliwe?

Samorządowcy z całej Polski w Gdańsku rozmawiają o transakcjach bezgotówkowych w urzędach, cyfrowych dowodach osobistych, ułatwieniach dla pacjentów, inteligentnych miastach i dostępie do szybkiego Internetu w każdej szkole oraz gminie.

Z Bałtyku nad Adriatyk. W Gdańsku debatowali nad zintegrowaniem transeuropejskiego transportu

Terminale logistyczne, drogi, koleje i transport drogą rzeczną - jak je rozwijać, aby tworzyły korytarz transportowy?

Szukasz pracy sezonowej? Zobacz, jakie są oferty i ile możesz zarobić

Barman w sezonie wakacyjnym może zarobić 17 zł za godzinę, recepcjonista – 16 zł a kasjer – 14 zł. Ofert pracy sezonowej jest coraz więcej, ale rąk do pracy jak na razie coraz mniej. Czy pracodawcy będą musieli walczyć o pracowników?

Rybny potentat inwestuje w Gdańsku. W centrum biznesowym będzie ponad sto nowych miejsc pracy

Marine Harvest, największy producent łososia na świecie, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych. To kolejna inwestycja Norwegów na Pomorzu.

Archiwum wiadomości