Aktualności

Co to jest splot torowy i dlaczego znalazł się na przystanku PKM? To jedyny taki w Polsce

Nowatorskie rozwiązanie torowe, po raz pierwszy zastosowane w Polsce, znalazło się przy przystanku PKM Gdynia Karwiny. Wykorzystał je pociąg towarowy w środę, 20 lipca 2017 r.

Infolinia lotniska w Gdańsku ma nowego pracownika. Na pytania odpowiada… sztuczna inteligencja

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku uruchomił nowatorski system automatycznej obsługi telefonicznej. Na wszystkie pytania odpowiada robot. Jak sobie radzi? Sprawdziliśmy.

Był architektoniczny koszmar, będzie piękny budynek. Wiecha zawisła na kartuskim dworcu

Na dwóch kondygnacjach nowego budynku będą kasa i poczekalnia. Znajdzie się również miejsce dla biblioteki oraz punktu informacji turystycznej.

Minął rok. Dowiedz się, jakie są plany na kolejne lata działalności Pomorskiego Brokera Eksportowego

Ponad 260 firm skorzystało z pomocy Brokera w 2016 roku. A to dopiero początek działań wspierających pomorski eksport.

Protest aktorów Teatru Wybrzeże przeciwko zmianom w sądownictwie. Publiczność: „Dziękujemy”

Po spektaklu „Mary Page Marlowe" w niedzielę, 16 lipca 2017 r. aktorka Katarzyna Z. Michalska w imieniu zespołu odczytała oświadczenie przeciwko planowanym przez PiS zmianom w sądownictwie. Podobne protesty odbyły się w innych miejscach na Pomorzu.

Przystanek PKM Gdynia Karwiny rośnie w oczach. Kolejny element infrastruktury gotowy [FILM]

Są już elementy czerwonych wiat oraz splot torów. Teraz wykonano kładkę nad torami, która połączy perony.

Połączenie z Gdańska do Amsterdamu wielkim hitem. KLM będzie latać dwa razy dziennie

Już od 29 października 2017 r. z Gdańska do Amsterdamu będzie można polecieć rano i po południu. Nowy lot umożliwi dogodne przesiadki na cały świat.

Bank Gospodarstwa Krajowego szuka instytucji finansowych chętnych do udzielenia pożyczek. Skorzystają z nich przedsiębiorcy

Pakiet „Pożyczka Inwestycyjna" i „Pożyczka Profilowana" oraz „Pożyczka na innowacje" to kredyty dla firm realizujących inwestycje na terenie województwa pomorskiego. Do przetargu stanąć mogą banki, banki spółdzielcze oraz fundusze pożyczkowe, które będą pełnić rolę pośredników finansowych. Termin składania ofert upływa odpowiednio 17 sierpnia oraz 19 września 2017 r.

Nowe umiejętności i pomoc bezrobotnym. Puck oraz Uniwersytet Gdański

Na początku lipca rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie 40 projektów dla osób bezrobotnych. Podpisano też umowy między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem Gdańskim i gminą Puck na 2 działania, które przygotują do zawodu osoby o niskich kwalifikacjach.

Coraz więcej osób podróżuje samolotem. Wzrost liczby pasażerów na gdańskim lotnisku

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku od stycznia do czerwca 2017 r. obsłużył ponad 2 mln osób. Oznacza to ponad 14-proc. wzrost w porównaniu z I półroczem 2016 r.