Aktualności

Nowe drogi i monitoring. Węzeł transportowy w Wejherowie będzie wybudowany

Nowe chodniki, ścieżki rowerowe, przystanki autobusowe i parkingi. Z wyremontowanego węzła w Wejherowie rocznie ma korzystać 5 mln pasażerów. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na koniec 2019 r.

"To się źle skończy", czyli 3 rzeczy, które musi wiedzieć każdy grafficiarz, zanim pójdzie na tory PKM

Pomorska Kolej Metropolitalna ma jeden z najlepszych w Polsce monitoringów. Dzięki niemu w tym tygodniu na gorącym uczynku złapano dwóch grafficiarzy. – Zależy nam na utrzymaniu porządku i mamy do tego odpowiednie narzędzia – zapewniają przedstawiciele PKM.

Po latach przerwy kontenery wracają na Wisłę. Barką z Gdańska do Warszawy

„Jesteśmy w miejscu, od którego wszystko się zaczyna". Tymi słowami w porcie w Gdańsku wicemarszałek Ryszard Świlski zainaugurował pilotażowy rejs kontenerowy. Ma on pokazać, że możliwy jest powrót transportu kontenerów Wisłą do centrum kraju.

Gdańskie lotnisko bije kolejne rekordy. To zasługa nowych połączeń

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku w marcu 2017 r. obsłużył ponad 300 tys. pasażerów. Oznacza to ponad 11 proc. wzrost w porównaniu z marcem 2016 r.

Wicemarszałek Świlski o rekordach na kolei. "Następny krok? Wspólny bilet"

Mieszkańcy Pomorza biją rekordy w korzystaniu z kolei. W "Gazecie Wyborczej" w środę skomentował to wicemarszałek Ryszard Świlski. - Wyniki cieszą, ale mamy jeszcze sporo do zrobienia.

Żółty dla autobusów, zielony dla rowerów. Nowe oznakowanie węzłów przesiadkowych

Miasta i gminy Pomorza będą miały jednolite i spójne oznakowanie na węzłach integracyjnych. Jest już projekt nowych znaków.

Kontenery popłyną Wisłą. Na razie na próbę

Transport śródlądowymi drogami wodnymi jest bardziej ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczniejszy niż kołowy, a także kolejowy. Udowodni to załoga barki, która 19 kwietnia 2017 r. wypłynie z gdańskiego portu morskiego i w 9 dni, pokonując przeszkody nawigacyjne, dotrze do Warszawy. Cztery dni zajmie powrót – tyle czasu realnie potrzeba na pokonanie tego odcinka z ładunkiem.

Polacy niechętnie jeżdżą koleją. Ale jest jeden wyjątek: województwo pomorskie

W Polsce w ubiegłym roku z kolei skorzystało 292,5 mln pasażerów. To 12 mln osób więcej niż w roku 2015. Na jednego obywatela przypadło średnio 7,6 przejazdu. Średnia europejska wynosi 19 przejazdów. W Polsce tylko województwo pomorskie ma wyższą średnią niż w Unii.

Zobaczcie, jak posuwają się prace w Gdyni. Kronika budowy PKM [FILM]

Pomorska Kolej Metropolitalna pokazała kolejny film dokumentujący budowę dwóch dodatkowych przystanków PKM na linii kolejowej 201 - Gdynia Karwiny i Gdynia Stadion.

Ponad ćwierć miliona pasażerów na linii PKM w marcu!

W marcu 2017 r. liczba pasażerów przewiezionych przez trójmiejską SKM na trasach obsługiwanych w ramach projektu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej po raz pierwszy przekroczyła 250 tys.! Na samym kościerskim odcinku PKM wzrost liczby pasażerów w pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł aż 30 proc., a na kartuskim blisko… 50 procent!

Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu