Aktualności

Ferie w Bytowskim Centrum Kultury

Bytowskie Centrum Kultury na czas zimowego odpoczynku dzieci i młodzieży przygotowało wiele atrakcji. Zaplanowano m.in. warsztaty taneczne, rzeźbiarskie, ceramiczne. Będzie można pograć w planszówki, obejrzeć spektakle „Królowa Śniegu " i „Zaczarowany młynek". Nie zabraknie również projekcji filmowych. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Ferie w… zagrodzie

Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie zaprasza w dwa czwartki – 19 i 26 stycznia 2017 r. do Zagrody Styp-Rekowskich w Płotowie na zajęcia dla dzieci. W ramach ferii zimowych, pod okiem opiekunów, najmłodsi będą mogli przyrządzić smakołyki z ciasta drożdżowego, posłuchać kaszubskich bajek, poznać dawne karnawałowe tradycje oraz własnoręcznie wykonać ozdoby i ciekawe prace plastyczne.

Tajemnice architektoniczne gmachu Dyrekcji Kolei w Gdańsku

- Gmach Dyrekcji Kolei, oddany do użytku w 1914 r., stanowi unikatowy w Gdańsku przykład baroku wilhelmińskiego – mówi o budowli Katarzyna Wojtczak, która poprowadzi najbliższy wykład z cyklu Architektura Gdańska. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 21 stycznia 2017 r. w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Wstęp wolny.

Kreatywnie zimą w gdańskiej Windzie

Gdański Archipelag Kultury – Winda od 16 do 27 stycznia 2017 r. zaprasza na ciekawe zajęcia i spotkania. Program obejmuje warsztaty manualne (ceramiczne i rękodzielnicze), gry zespołowe, spotkania z interesującymi osobami, zwiedzanie ciekawych miejsc. Ponadto, 17 stycznia odbędzie się koncert z cyklu Gdańskie Kawiarnie Jazzowe – wystąpi Marcin Wądołowski Trio, a do 13 stycznia trwa Konkurs na Zimowy Limeryk Antydepresyjny.

Szekspirowski pozwiedzaj… z dziećmi

Chcesz zachęcić dziecko do teatru? Jesteś miłośnikiem nowoczesnej architektury? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia 2017 r., będzie architektura. Liczba miejsc jest ograniczona.

Młodzi śpiewają stare piosenki – możesz się zgłosić

Podczas XXIV Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Piosenki lat 60. i 70. pt. „Powróćmy do piękna w słowie i muzyce", który odbędzie się 14-15 czerwca 2017 r. w Wyszkowie, zaprezentują się młodzi artyści, którzy cenią polskie piosenki. W festiwalu może wziąć udział młodzież od lat 14 (soliści i zespoły), zgłoszenia przyjmowane są do 25 lutego.

WordUp Trójmiasto #7, czyli spotkanie blogerów i nie tylko

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia szykuje się prawdziwa gratka dla blogerów, ale i pozostałych osób korzystających z WordPressa. W sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbędzie się spotkanie poświęcone właśnie temu systemowi. Wstęp na wydarzenie jest wolny po uprzedniej rejestracji.

Nauka i zabawa w Muzeum Narodowym

Wizyta w muzeum nie musi się ograniczać tylko do oprowadzania po ekspozycji. Muzeum Narodowe w Gdańsku to miejsce ciekawe, gdzie można wesoło spędzić zimowy poranek, pośmiać się, gdzie co chwila coś zaskakuje. Na ferie od 16 do 27 stycznia 2017 r. w oddziałach zaplanowano wiele atrakcji. Spędź miło czas, ucząc się przez zabawę. Zabawę ze sztuką i nie tylko!

Twórcze ferie w Kwidzynie

Jeżeli nie wyjeżdżasz na ferie i nie chcesz poddać się zimowej nudzie, Scena Lalkowa im. Jana Wilkowskiego zaprasza od 16 do 27 stycznia 2017 r. do wspólnej twórczej zabawy. Wstęp jest wolny, konieczne wcześniejsze zapisy. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 7-12 lat.

Historyczne ferie w muzeum w Gdańsku

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska zaprasza do swoich oddziałów od 17 do 27 stycznia 2017 r. grupy przedszkolne, szkolne i półkolonijne liczące do 25 osób na wyjątkowe Historyczne Ferie. Czeka moc atrakcji, m.in. zwiedzanie połączone z zabawą, podczas której będzie można poznać bliżej historię i kulturę XVIII-wiecznego Gdańska i nie tylko – uczestnicy zgłębią tajniki pisma sumeryjskiego.