Aktualności

Piłkarskie rozgrywki na gdańskim Przymorzu

24 drużyny z roczników 2006 oraz 2009/10, które zmierzą się w 4 grupach po 6 zespołów będą mogli obserwować miłośnicy piłki nożnej. Zawodnicy rozegrają po 3 mecze w grupie, następnie najlepsi zostaną wyłonieni do fazy pucharowej. Sport Park Cup, bo o nim mowa, odbędzie się na hali tenisowo-piłkarskiej, w dwie niedziele, 5 i 19 lutego 2017 r. Wstęp dla kibiców bezpłatny.

Taneczna Stacja Kultura w Lęborku

Teatr Tańca Jeszcze 5 Minut zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów tanecznych. Tym razem dwudniowe spotkanie z tańcem współczesnym poprowadzi Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca. Zajęcia odbędą się 10 i 11 lutego 2017 r. w Stacji Kultura w Lęborku. Konieczne wcześniejsze zapisy.

Warsztaty teatralne dla uczniów w Bibliotece Manhattan

Biblioteka Manhattan zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych do udziału w warsztatach teatralnych. Gościem kilku spotkań będzie aktor Teatru Miniatura w Gdańsku Jacek Majok. Zapisy trwają do 6 lutego 2017 r. Pierwsze zajęcia odbędą się w wtorek, 7 lutego.

Zajęcia dla rodzin w Muzeum Emigracji w Gdyni

W weekend 28-29 stycznia 2017 r. powracają warsztaty dla dzieci i młodzieży. Sobotnia Misja Ściśle Fajna to spotkanie z Agentką X, której pomóc mogą tylko dzieciaki. W niedzielę odbędą się za to warsztaty rodzinne, podczas których poznacie zwyczaje i ciekawostki związane z Wielką Brytanią.

Pierwsza edycja Pomorskich Dni Druku 3D

Druk 3D rozwija się w zawrotnym tempie, a możliwości, jakie niesie ze sobą ta technologia dla branż kreatywnych, produkcji czy medycyny, niektórzy przyrównują do rewolucji, jaką wywołało wynalezienia koła. Chcesz poznać tajniki technologii 3D od projektu do wydruku? Przyjdź 27 i 28 stycznia 2017 r. na Pomorskie Dni Druku 3D w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W Manhattanie zagraj w planszówki

Masz ochotę zagrać w ulubione gry? A może chcesz poznać nowe planszówki? Przyjdź do Biblioteki Manhattan w sobotę, 21 stycznia 2017 r. i dołącz do gry! Treflersi nauczą Cię grać w Santiago, Ego, 5 Sekund, Kolejkę i wiele innych.

Malowanie na szkle, kaszubskie i kociewskie bajki, czyli ferie w muzeum we Wdzydzach

Na projekcje filmowe i warsztaty muzealne zaprasza dzieci Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich. Zajęcia potrwają do piątku, 24 lutego 2016 r.

Zaprojektuj plakat R@portu. Teatr Miejski przygotowuje się do Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych

Na grafików, projektantów, artystów plastyków i firmy zajmujące się projektowaniem reklamowym oraz inne osoby zainteresowane czeka ciekawe wyzwanie. Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił trzecią edycję konkursu na plakat promujący Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@port. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2017 r.

Zadania edukacyjne ze wsparciem

Zarząd Województwa Pomorskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację w 2017 r. przez organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego zadań publicznych Województwa Pomorskiego w dziedzinie edukacji.

Inteligencja Finansowa – inspiracje, motywacje i nauka inteligentnego zarządzania finansami

Na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, 13 i 14 stycznia 2017 r. odbędzie się festiwal Inteligencji Finansowej. Wydarzenie jest doskonałą okazją, by w obecności praktyków zdobyć i poszerzyć wiedzę z zakresu funkcjonowania mechanizmów finansowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.