Aktualności

Marzenie o nauce. Po 11 tys. zł dla utalentowanych uczniów

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rozpoczęła rekrutację do siódmej edycji programu stypendialnego Marzenie o Nauce. Rekrutacja trwa do 31 marca 2017 r.

Ekonomiści dla Pomorza. Janusz Lewandowski o Europie dwóch prędkości

„Ekonomiści dla Pomorza" to cykl konferencji naukowych organizowanych przez Katedrę Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Towarzystwem Ekonomistów Polskich. Spotkania zaplanowano raz na kwartał. Pierwsza rozmowa – z eurodeputowanym Januszem Lewandowskim już 6 marca.2017 r.

Twórcy i założyciele Szkoły Sopockiej. Wystawa prac Stanisława Teisseyre'a

Monograficzną wystawą dzieł Stanisława Teisseyre'a, jednego z ważniejszych malarzy polskich drugiej połowy XX wieku Muzeum Sopotu kontynuuje cykl prezentacji twórczości artystów związanych ze środowiskiem sopockim. Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek, 3 marca 2017 r.

Kolędnicze zwyczaje i własnoręcznie robiona biżuteria. Promocja książki i warsztaty

Na promocję książki o fenomenie kaszubskiego kolędowania oraz na warsztaty dla kreatywnych kobiet zaprasza Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pierwsze spotkanie, na które wstęp jest wolny, odbędzie się 26 lutego 2017 r. Natomiast na warsztaty tańca i rękodzieła 4 marca trzeba się wcześniej zapisać.

Jak wygląda świat w epoce Donalda Trumpa i Marine Le Pen? Opowie o tym prof. Ceynowa

Politycznym i społecznym zjawiskom zachodzącym we współczesnej Europie i na świecie przyjrzy się w czwartek, 23 lutego 2017 r. dr hab. Andrzej Ceynowa, prof. Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkanie będzie także podsumowaniem stu Kawiarni Naukowych Bałtyckiego Festiwalu Nauki w Sopocie, zamykającym 13-letni cykl debat. Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. Magdalena Fikus. Wstęp jest wolny.

Sto nowych miejsc dla przedszkolaków w gminie Kartuzy. Inwestycja kosztowała 8 mln zł

Zajęcia z robotyki, rytmiki, języków obcych, matematyki oraz teatru to nowa oferta dla przedszkolaków z gminy Kartuzy. Otwarto nowe przedszkola w Kartuzach, Kiełpinie, Łapalicach oraz Staniszewie.

130 tys. zł dla najlepszych pomorskich studentów. Stypendia naukowe i artystyczne wręczone

Stypendium w wysokości 380 zł miesięcznie otrzymało 38 pomorskich studentów. Laureaci zostali wyróżnieni za osiągnięcia artystyczne i naukowe.

Zaprzyjaźnij się z pszczołami, czyli design z plastra miodu

Poznaj tajemniczy świat pszczół podczas wystawy „Let's bee friends". Centrum Designu Gdynia zaprasza do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia między 3 lutego a 12 marca 2017 r. na fascynującą ekspozycję, która zainteresuje dzieci i dorosłych. Wstęp jest wolny.

Chemia miłości, czyli walentynki w Experymencie

Miłość, bliskość, budowanie relacji z naukowego punktu widzenia? Centrum Nauki Experyment w Gdyni zaprasza 11 lutego 2017 r. na specjalną odsłonę wieczoru dla dorosłych, podczas której przyjrzymy się emocjom z punktu widzenia ekspertów z psychologii, socjologii, biologii, chemii i fizyki. Wykłady, interaktywne warsztaty, gry i aktywności na wystawie zapewnią gościom oryginalne atrakcje wzbogacone solidną dawką ciekawie podanej wiedzy.

Prawdziwa zabawa w świecie z klocków przez dwa dni w Rumi

Na rodzinną imprezę z parkiem rozrywki Legoland Billund zaprasza w weekend 28-29 stycznia 2017 r. Centrum Handlowe Auchan Port Rumia. Dzieci i rodzice będą mogli przenieść się do niesamowitego świata zbudowanego z kultowych klocków Lego®, oddać się twórczej zabawie i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, np. rodzinny pobyt w Legoland Billund Resort. Wstęp jest wolny.