Aktualności

W Wodnej Krainie Zabawy

Zjeżdżalnie i dmuchane zabawki, konkursy o tematyce wodnej z nagrodami, ślepy test wody, którego uczestnicy będą rozróżniać wodę kranową od butelkowanej, namiot eksperymentów i przejażdżki na quadach. To tylko niektóre atrakcje, które czekają na odwiedzających Wodną Krainę Zabawy. Festyn odbędzie się 3 września 2016 r. Wstęp – wolny.


Dzień Dziecka w Błękitnym Baranku

W Błękitnym Baranku, oddziale Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, 4 czerwca 2016 r. milusińscy będą świętować. Zaplanowano warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję poznać muzeum od podszewki i pobawić się w muzealnych kuratorów. Zostań kuratorem – stwórz wystawę.


Gdańskie Spotkania Komiksowe

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku zaprasza na kolejną edycję największego w województwie pomorskim festiwalu komiksowego. Gdańskie Spotkania Komiksowe GDAK odbędą się od 2 do 4 czerwca 2016 r. w Bibliotece Manhattan. Wstęp – wolny.


We Wdzydzach z dziećmi na ludowo

Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich również chce gościć jak najwięcej dzieci w dniu ich święta. W środę, 1 czerwca 2016 r., w cenie biletu wstępu, oprócz możliwości zwiedzania wystaw, atrakcyjny program dla najmłodszych.


Naukowo, sportowo, bajkowo w Gdyni

Dzień Dziecka w Gdyni to wiele różnorodnych propozycji. Nie zabraknie imprez edukacyjnych, ale też wydarzeń sportowych i teatralnych. Świętowanie potrwa aż do 5 czerwca 2016 r.


Imieniny Jakuba dla dzieci

Na imieniny Jakuba zaprasza wszystkie dzieci w dniu ich święta Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W środę, 1 czerwca 2016 r., w parku przy muzeum na dzieci będzie czekać wiele atrakcji.


Święto dzieci w Sopocie

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka – z tej okazji sopockie instytucje kultury przygotowały dla małych i dużych dzieci, moc atrakcji, a w śród nich warsztaty sitodruku, wystawy fotografii, gry terenowe a nawet audycja muzyczna!


Koty bawią się muzyką w filharmonii

Polska Filharmonia Bałtycka zaprasza dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej na koncert edukacyjny, który odbędzie się w poniedziałek i wtorek, 30 i 31 maja 2016 r. „Kocie zabawy z muzyką" to wydarzenie angażujące zmysły dziecka i pobudzające jego kreatywność.


Letnie Obozy Zdobywców Biegunów 2016

Niemożliwe staje się możliwe! Uwierz w siebie i działaj – takim mottem Fundacja Marka Kamińskiego zachęca do udziału w organizowanych po raz kolejny Obozach Zdobywców Biegunów. Tym razem zaprasza na letnią edycję wakacji z metodą Biegun. Propozycja skierowana jest do młodzieży w wieku 13-15 lat, obóz odbędzie się w Kątach Rybackich, od 1 do 12 sierpnia 2016 r. Zapisy już trwają.


Dzień Dziecka w muzeum

Oddział Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku z okazji Dnia Dziecka zaprasza 5 czerwca 2016 r., w godz. 12.00-14.00 rodziny z dziećmi. W programie zaplanowano spektakl słowno-muzyczny „Chłopiec z perły urodzony" wg baśni Marii Niklewiczowej oraz warsztaty bębniarskie.