Aktualności

Piłkarski turniej w Gdyni

XVII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Arka Gdynia Summer Cup 2016 rozpocznie się 24 i potrwa do 26 czerwca 2016 r. W zawodach weźmie udział 56 drużyn, które zmierzą się w trzech kategoriach wiekowych. Wystąpią m.in.: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Baltika Kaliningrad (Rosja) czy Varsovia Warszawa – pierwszy klub Roberta Lewandowskiego. Województwo pomorskie będzie reprezentować wiele klubów z Bałtykiem Gdynią oraz gospodarzami – S.I. Arką Gdynia na czele. Wstęp jest bezpłatny.


Wakacje 2016 – Aktywne Lato w Gdyni

Wakacje zbliżają się wielki krokami, a piękna pogoda stwarza doskonałe warunki do czerpania przyjemności z przebywania na powietrzu. Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało kolejną edycję Aktywnego Lata – cyklu zajęć sportowych odbywających się na gdyńskiej plaży przez cały sezon letni.


Dziecięcy Pchli Targ w Słupsku

Stowarzyszenie Kiwanis Klub Słupia oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają na Dziecięcy Pchli Targ, który odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2016 r., na rynku Rybackim przed Spichlerzem Richtera, w godz. 11.00-14.00.


O odpowiedzialności za jakość edukacji

W poniedziałek, 6 czerwca 2016 roku, w Auli Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku odbyło się 2. posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej. Tematem przewodnim minionego spotkania była odpowiedzialność jednostek samorządu terytorialnego za jakość edukacji.


Ubrani w tradycję, czyli wakacyjne warsztaty w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód na kolejną edycję Dziecięcej zagrody. Tegoroczna oferta jest spotkaniem ze strojem ludowym od stóp do głów. Przez pięć lipcowych niedziel będzie można podziwiać zawartość skrzyń i szaf pełnych sukienek, spodni, zapasek, chust, gorsetów, kamizelek i ozdób.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.


Muzeum Miasta Gdyni otwiera dzielnice

Kamienna Góra, Grabówek, Leszczynki, Oksywie – to niektóre z dzielnic, które biorą udział w projekcie „Otwarte dzielnice" przygotowanym przez Muzeum Miasta Gdyni. W eksploracji nieznanych dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii i tajemnic pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty i przedstawienia teatralne oraz spacery zorganizowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Ostatnie spotkanie w sobotę, 3 września 2016 r.


Konferencja dla nauczycieli w Słupsku

Być Polakiem na Pomorzu 1920-1945. Historie zwykłych ludzi to temat konferencji metodyczno-warsztatowej dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, która odbędzie się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w piątek, 10 czerwca 2016 r. Wydarzenie to będzie połączone z prezentacją publikacji „Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz Stuttfof 1939-1945. Materiały edukacyjne" oraz opowieści ilustrowanej „Szczęściarz z rocznika 1917".


III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja Żyć z Pompą organizują Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza pod patronatem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika. A na wszystkich małych i dużych gości czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, zabawy, punkt malowania twarzy i liczne konkursy.


Warsztaty z Michałem Bałdygą

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej organizuje wyjątkowe zajęcia, które odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku, 9 czerwca, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, 10 czerwca oraz w gimnazjum w Ustce, 13 czerwca 2016 r. Superbohaterowie są wśród nas jest to hasło przewodnie warsztatów, które z udziałem uczniów zostaną przeprowadzone w formie eksperymentu.


Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu