Aktualności

Muzeum Miasta Gdyni otwiera dzielnice

Kamienna Góra, Grabówek, Leszczynki, Oksywie – to niektóre z dzielnic, które biorą udział w projekcie „Otwarte dzielnice" przygotowanym przez Muzeum Miasta Gdyni. W eksploracji nieznanych dzielnic Gdyni, poznawaniu ich historii i tajemnic pomogą gry i zabawy edukacyjne, warsztaty i przedstawienia teatralne oraz spacery zorganizowane zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Ostatnie spotkanie w sobotę, 3 września 2016 r.


Konferencja dla nauczycieli w Słupsku

Być Polakiem na Pomorzu 1920-1945. Historie zwykłych ludzi to temat konferencji metodyczno-warsztatowej dla nauczycieli przedmiotów humanistycznych, która odbędzie się w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku, w piątek, 10 czerwca 2016 r. Wydarzenie to będzie połączone z prezentacją publikacji „Pamiętamy, pamiętam… Pomorze Gdańskie i obóz Stuttfof 1939-1945. Materiały edukacyjne" oraz opowieści ilustrowanej „Szczęściarz z rocznika 1917".


III Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Po raz kolejny Copernicus Podmiot Leczniczy sp. z o.o. oraz Fundacja Żyć z Pompą organizują Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Impreza pod patronatem marszałka Mieczysława Struka odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 czerwca, na dziedzińcu Szpitala im. Mikołaja Kopernika. A na wszystkich małych i dużych gości czekać będzie całe mnóstwo atrakcji, zabawy, punkt malowania twarzy i liczne konkursy.


Warsztaty z Michałem Bałdygą

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej organizuje wyjątkowe zajęcia, które odbędą się w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Słupsku, 9 czerwca, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku, 10 czerwca oraz w gimnazjum w Ustce, 13 czerwca 2016 r. Superbohaterowie są wśród nas jest to hasło przewodnie warsztatów, które z udziałem uczniów zostaną przeprowadzone w formie eksperymentu.


Artystyczne warsztaty rodzinne w Ustce

Z myślą o najmłodszych, z okazji Dnia Dziecka, Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej przygotowała warsztaty artystyczne, które odbędą się na podwórku przy Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, w niedzielę, 5 czerwca 2016 r.


Teatr Leśny zaprasza dzieci

Gdański Archipelag Kultury Winda zaprasza dzieci 4 czerwca 2016 r. do Teatru Leśnego w Gdańsku. W programie m.in. spektakl dla dzieci, zabawy i piosenki z polskich filmów i seriali – koncert w wykonaniu dzieci z towarzyszeniem zespołu. Wstęp – wolny.


IX Sopocki Dzień Nauki

Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk zaprasza wszystkich małych i dużych miłośników wiedzy na IX Sopocki Dzień Nauki – hasło tegoroczne edycji to „Morska Edukacja Ekologiczna". W sobotę, 4 czerwca 2016 r., naukowe instytucje związane z Sopotem zaprezentują swoje edukacyjne oferty a także przygotowane specjalnie na ten dzień liczne atrakcje.


Wspaniałe teatry wspaniałych aktorów

Międzynarodowy Przegląd Teatrów Wspaniałych – wyjątkowe artystyczne wydarzenie, którego głównymi bohaterami są osoby niepełnosprawne, odbędzie się w Tczewie już po raz czternasty. Od 6 do 13 czerwca 2016 r., będą tam miały miejsce liczne premiery, prezentacje, warsztaty, spotkania z aktorami oraz imprezy integracyjne.


„Mam tę moc" i inne piosenki dla dzieci

Z myślą o najmłodszych, Polska Filharmonia Sinfonia Baltica w Słupsku, 2 i 3 czerwca 2016 r. zaprasza na koncert złożony z piosenek z popularnych filmów fabularnych i animowanych. Będzie można posłuchać muzyki z „Krainy Lodu" – Elsa posiada magiczną moc – potrafi panować nad śniegiem i lodem, o czym śpiewa w piosence „Mam tę moc". Będą też piosenki z innych popularnych kreskówek, m.in. z „Króla Lwa", „Misia Colargola" i „Gumisiów" oraz z filmów „Harry Potter" i „Piraci z Karaibów".


Piracki Dzień Dziecka w Ustce

Dzień Dziecka to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku. Ustka będzie świętować od 3 do 5 czerwca 2016 r. Zaplanowano liczne atrakcje, m.in. przekazanie kluczy do miasta dzieciom i młodzieży, festyn i dyskoteka, park linowy, muzea, zwiedzanie miasta, bieg na orientację, dzień otwarty w OPTY, Festiwal Bursztynowe Słoneczko, Noc Bibliotek oraz rabaty w restauracjach.