Aktualności

Dni Młodzieży w archidiecezji gdańskiej

Województwo pomorskie od 20 do 25 lipca 2016 r. będzie gościło pielgrzymów przybywających z różnych stron świata na odbywające się w Krakowie w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży. Wspólnie spędzony czas będzie okazją do spotkania i poznania wielu kultur, integracji, a także wymiany doświadczeń. W programie, poza spotkaniami modlitewnymi, będą wycieczki turystyczne, zabawy oraz udział w społecznych i kościelnych projektach.


Pomorskie szkoły w finale konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”

8 szkół z województwa pomorskiego znalazło się w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Adamed z okazji swojego 30-lecia. Nagrodą dla 30 zwycięskich placówek jest nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych. O tym, gdzie trafi sprzęt, zadecyduje teraz Kapituła Konkursowa. Wyniki ogłoszone zostaną 30 września 2016 r.


Dziecięca szkoła ratownictwa w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci do udziału w letniej szkole ratownictwa. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia, w godz. 10.30-11.30. W programie m.in. podstawowe techniki ratownictwa oraz udzielanie pierwszej pomocy.


Oblężenie Malborka 2016

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 22 do 24 lipca 2016 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku Oblężęnie Malborka odbędzie się po raz siedemnasty.


Wakacje 2016. Zajęcia z bronią dla dzieci i młodzieży w Kwidzynie

Urząd Miejski w Kwidzynie wraz ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Kwidzyn oraz Zarządem Powiatowym Ligii Obrony Kraju zapraszają dzieci i młodzież na strzeleckie wakacje. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Pierwsze z nich już 6 lipca 2016 r.


70-lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych

W Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego spotkało się ponad 400 absolwentów wydziałów ekonomicznych UG oraz uczelni ekonomicznych, których tradycje UG kontynuuje – Wyższej Szkoły Handlu Morskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie.


Wakacje 2016 z Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód. W czasie tegorocznych wakacji mniejsi i więksi odkrywcy będą mieli dużo okazji do łączenia zabawy z nauką – sprawdź jakie niespodzianki czekają w gdyńskim laboratorium dla dzieci.


Wakacje 2016 – o Szekspirze w gdańskich bibliotekach

Korzystając z bogatej twórczości Wiliama Szekspira dla najmłodszych powstanie zaczarowany i lalkowy świat „Snu nocy letniej", młodzież odegra współczesną wersję „Romea i Julię", a dociekliwych od 9 do 99 lat zaciekawi wykład „Szekspir w Gdańsku". Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą pod hasłem Szekspir na dzielni, który jest realizowany w filiach biblioteki od 4 lipca do 21 września 2016 r.


Wakacje 2016 w Centrum Hewelianum

Wreszcie nadeszły – wakacje 2016! Pośrod licznych instytucji, które przygotowały na ten czas liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży znalazło się również gdańskie Centrum Hewelianum. Nocne obserwacje nieba, eksperymenty, zabawy z nauką i bajkowe podróże z Panem Kleksem – to tylko cześć niespodzianek jakie czekają na małych i dużych miłośników przygód na fortach Góry Gradowej


Wakacje 2016 w Muzeum Pomorza Środkowego

Warsztaty z czerpania papieru, gra terenowa czy tradycje rycerskie to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało na letnie wakacje Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zajęcia dla dzieci od 7 lat odbędą się w dniach 11-15 lipca 2016 r., w godz. 12.00-14.00.


Archiwum wiadomości

Patronat medialny: Pomorskie.eu