Aktualności

Wakacje 2016 z Centrum Nauki Experyment

Centrum Nauki Experyment zaprasza w naukową podróż do świata interaktywnych przygód. W czasie tegorocznych wakacji mniejsi i więksi odkrywcy będą mieli dużo okazji do łączenia zabawy z nauką – sprawdź jakie niespodzianki czekają w gdyńskim laboratorium dla dzieci.


Wakacje 2016 – o Szekspirze w gdańskich bibliotekach

Korzystając z bogatej twórczości Wiliama Szekspira dla najmłodszych powstanie zaczarowany i lalkowy świat „Snu nocy letniej", młodzież odegra współczesną wersję „Romea i Julię", a dociekliwych od 9 do 99 lat zaciekawi wykład „Szekspir w Gdańsku". Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą pod hasłem Szekspir na dzielni, który jest realizowany w filiach biblioteki od 4 lipca do 21 września 2016 r.


Wakacje 2016 w Centrum Hewelianum

Wreszcie nadeszły – wakacje 2016! Pośrod licznych instytucji, które przygotowały na ten czas liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży znalazło się również gdańskie Centrum Hewelianum. Nocne obserwacje nieba, eksperymenty, zabawy z nauką i bajkowe podróże z Panem Kleksem – to tylko cześć niespodzianek jakie czekają na małych i dużych miłośników przygód na fortach Góry Gradowej


Wakacje 2016 w Muzeum Pomorza Środkowego

Warsztaty z czerpania papieru, gra terenowa czy tradycje rycerskie to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowało na letnie wakacje Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Zajęcia dla dzieci od 7 lat odbędą się w dniach 11-15 lipca 2016 r., w godz. 12.00-14.00.


Piłkarski turniej w Gdyni

XVII edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży Arka Gdynia Summer Cup 2016 rozpocznie się 24 i potrwa do 26 czerwca 2016 r. W zawodach weźmie udział 56 drużyn, które zmierzą się w trzech kategoriach wiekowych. Wystąpią m.in.: Legia Warszawa, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Baltika Kaliningrad (Rosja) czy Varsovia Warszawa – pierwszy klub Roberta Lewandowskiego. Województwo pomorskie będzie reprezentować wiele klubów z Bałtykiem Gdynią oraz gospodarzami – S.I. Arką Gdynia na czele. Wstęp jest bezpłatny.


Wakacje 2016 – Aktywne Lato w Gdyni

Wakacje zbliżają się wielki krokami, a piękna pogoda stwarza doskonałe warunki do czerpania przyjemności z przebywania na powietrzu. Gdyńskie Centrum Sportu przygotowało kolejną edycję Aktywnego Lata – cyklu zajęć sportowych odbywających się na gdyńskiej plaży przez cały sezon letni.


Dziecięcy Pchli Targ w Słupsku

Stowarzyszenie Kiwanis Klub Słupia oraz Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zapraszają na Dziecięcy Pchli Targ, który odbędzie się w niedzielę, 19 czerwca 2016 r., na rynku Rybackim przed Spichlerzem Richtera, w godz. 11.00-14.00.


O odpowiedzialności za jakość edukacji

W poniedziałek, 6 czerwca 2016 roku, w Auli Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku odbyło się 2. posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej. Tematem przewodnim minionego spotkania była odpowiedzialność jednostek samorządu terytorialnego za jakość edukacji.


Ubrani w tradycję, czyli wakacyjne warsztaty w Swołowie

Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie zaprasza wszystkich poszukiwaczy przygód na kolejną edycję Dziecięcej zagrody. Tegoroczna oferta jest spotkaniem ze strojem ludowym od stóp do głów. Przez pięć lipcowych niedziel będzie można podziwiać zawartość skrzyń i szaf pełnych sukienek, spodni, zapasek, chust, gorsetów, kamizelek i ozdób.


Pomoc dla Gruzji wieziona autostopem

Czy wakacyjna podróż może stać się fundamentem akcji dobroczynnej? Gdańszczanin Paweł Tabędzki chce udowodnić, że tak. Przy okazji autostopowej wyprawy do Gruzji ma zamiar zdobyć realne wsparcie dla ośrodka Caritas w Tbilisi. Każdy może dołożyć cegiełkę, aby wspólnie zrealizowali ten ambitny plan.