Aktualności

Gniew… i podróże w czasie

Już niedługo zagrzmią armaty a dawni wojowie zewrą się w śmiertelnych pojedynkach – na dwa dni, 23 i 24 lipca 2016 r. zamek w Gniewie zamieni się w wehikuł czasu, który wszystkich swych gości przeniesie w średniowiecze.


Wspieranie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo

Uchwałą 744/155/16 Zarządu Województwa Pomorskiego z 12 lipca 2016 r. został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert pod nazwą „Wspieranie realizacji programu szkoleniowego dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w kategorii junior młodszy w roku 2016".


Finał programu edukacji żeglarskiej Sopocie

Nagrody, stypendia na zakup sprzętu i tytuły najlepszych zawodników klasy Optimist w kraju – o to walczyć będzie 40 młodych żeglarzy, którzy zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej 4. edycji Energa Sailing Cup. Dla niektórych będzie to wstęp do poważnej sportowej kariery, natomiast dla wszystkich – niesamowita żeglarska przygoda. Finał odbędzie się w okolicach Sopotu, w dniach 28-30 lipca 2016 r.


Sieciaki na wakacjach w Pomorskiem

Akcja edukacyjna realizowana pod hasłem Sieciaki na wakacjach, której inicjatorem jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, już 16 i 17 lipca 2016 r., zawita do województwa pomorskiego. Organizatorzy zapraszają rodziców i dzieci do wzięcia udziału w dwóch piknikach: 16 lipca, w Gdańsku, w Parku Regana oraz 17 lipca, w Starogardzie Gdańskim na rynku. Celem akcji jest edukowanie najmłodszych w obszarze bezpiecznego korzystania z internetu.


Dni Młodzieży w archidiecezji gdańskiej

Województwo pomorskie od 20 do 25 lipca 2016 r. będzie gościło pielgrzymów przybywających z różnych stron świata na odbywające się w Krakowie w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży. Wspólnie spędzony czas będzie okazją do spotkania i poznania wielu kultur, integracji, a także wymiany doświadczeń. W programie, poza spotkaniami modlitewnymi, będą wycieczki turystyczne, zabawy oraz udział w społecznych i kościelnych projektach.


Pomorskie szkoły w finale konkursu „30 laboratoriów na 30-lecie Adamedu”

8 szkół z województwa pomorskiego znalazło się w drugim etapie ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Adamed z okazji swojego 30-lecia. Nagrodą dla 30 zwycięskich placówek jest nowoczesne wyposażenie pracowni laboratoryjnych. O tym, gdzie trafi sprzęt, zadecyduje teraz Kapituła Konkursowa. Wyniki ogłoszone zostaną 30 września 2016 r.


Dziecięca szkoła ratownictwa w Gdańsku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku zaprasza wszystkie dzieci do udziału w letniej szkole ratownictwa. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia, w godz. 10.30-11.30. W programie m.in. podstawowe techniki ratownictwa oraz udzielanie pierwszej pomocy.


Oblężenie Malborka 2016

Każdy, kto chce spróbować średniowiecznego życia, powinien stawić się w Malborku, gdzie na trzy dni, od 22 do 24 lipca 2016 r., będzie mógł przenieść się w czasie. Wojska króla Jagiełły zmierzają już do krzyżackiej twierdzy. Zakonnicy zwierają szeregi i umacniają warownie. W tym roku Oblężęnie Malborka odbędzie się po raz siedemnasty.


Wakacje 2016. Zajęcia z bronią dla dzieci i młodzieży w Kwidzynie

Urząd Miejski w Kwidzynie wraz ze Stowarzyszeniem Bezpieczny Kwidzyn oraz Zarządem Powiatowym Ligii Obrony Kraju zapraszają dzieci i młodzież na strzeleckie wakacje. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Pierwsze z nich już 6 lipca 2016 r.


70-lecie Sopockiego Ośrodka Nauk Ekonomicznych

W Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego spotkało się ponad 400 absolwentów wydziałów ekonomicznych UG oraz uczelni ekonomicznych, których tradycje UG kontynuuje – Wyższej Szkoły Handlu Morskiego i Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie.