Aktualności

„Misja ściśle fajna” i nie tylko w Muzeum Emigracji

W najbliższy weekend, 24-25 września 2016 r., w gdyńskim Muzeum Emigracji startuje druga edycja cyklu weekendowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Rodzinne warsztaty „Kultura na horyzoncie!" to kontynuacja cieszących się dużym uznaniem warsztatów, które realizowane był w roku 2015. Natomiast „Misja ściśle fajna" to nowa propozycja dla młodzieży w wieku 11-15, inspirowana cyklem gier dla dorosłych „Kryminalne Piątki".


Z dziećmi o Biskupiej Górce w Gdańsku

Biskupia Górka, jako jedna z najciekawszych, a zarazem nieco oddzielonych części miasta, stanowi odrębne królestwo, o którym opowiedzą tegoroczne Narracje. Organizatorzy przygotowali dla dzieci specjalne warsztaty przybliżające tę dzielnicę jeszcze przed wydarzeniem. W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku 9 października odbędą się zajęcia „Królestwo w pudełku".


Sportowy konkurs plastyczny

Twoje dziecko lubi malować, rysować, wyklejać? A może lubi sport? Gdyńskie Centrum Sportu w ramach programu Move up to be healthy and happy (Ruszaj się aby być zdrowym i szczęśliwym) organizuje konkurs plastyczny dla uczniów klas II szkół podstawowych. Jak spędzam wolny czas po szkole – to pytanie jest jednocześnie jego tematem. Zgłoszenia można nadsyłać do środy, 5 października 2016 r. Technika wykonania prac jest dowolna, a format – A 4.


O narodzinach polskiej demokracji w ECS

W przeddzień 40. rocznicy powstania Komitetu Obrony Robotników, Europejskie Centrum Solidarności zaprasza na spotkanie z liderami przedsierpniowej opozycji, podczas którego rozmawiać będą oni o roli i znaczeniu KOR oraz pozostałych środowisk antykomunistycznych w przemianach demokratycznych w Polsce. Wydarzenie odbędzie się 22 września 2016 r. w gmachu ECS.


Gdzie wylęgają się pomysły? W Gdyni!

Gdyńskie Centrum Współpracy Młodzieży ogłasza nabór do projektu „Wylęgarnia Inicjatyw". Poszukiwani są młodzi (wiek 15-29 lat), kreatywni i pełni pomysłów ludzie, którzy marzą o realizacji własnych projektów. Najbliższe spotkanie 21 września. Kolejne spotkania 2 i 10 października 2016 r.


Rodzinne pływanie w Sopocie

Pływanie przez Tobą i Twoimi najbliższymi nie ma żadnych tajemnic? A może cenisz sportową rywalizację i chciałbyś zmierzyć się z innymi rodzinami? X Amatorskie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Family Cup 2016 odbędą się w Sopocie, w niedzielę, 9 października 2016 r. Miłośnicy pływania będą mogli zmierzyć się w rywalizacji rodzinnej i indywidualnej oraz mistrzostwach województwa pomorskiego.


Przeciwko wykorzystywaniu dzieci – możesz pomóc, reaguj, zgłoś!

Ruszyła kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem skutków, jakie niosą dla ofiar umieszczone w Internecie materiały przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.


W Luzinie startuje kolejna edycja Kaszub Cup

Wkrótce rozpoczną się piłkarskie rozgrywki w ramach 8. edycji Ogólnopolskich Turniejów Kaszub Cup w Luzinie. Cykl 11 zawodów, podczas których na uczestników czekać będą liczne nagrody oraz moc sportowych emocji wystartuje w sobotę,12 listopada 2016 r. Wydarzenie patronatem honorowym objął Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.


Obserwatorium Kultury podsumowuje

O kulturze w procesie zmiany, doświadczeniu, dorobku i wnioskach z gdańskich badań nad kulturą dyskutować będą w czwartek, 15 września, podczas XVI Zjazdu PTS „Solidarność w czasach nieufności", prof. Cezary Obracht-Prondzyński, prof. Tomasz Szlendak, dr Agata Bachórz i dr Krzysztof Stachura.


Zdobądź sportowe stypendium marszałka

Marszałek województwa pomorskiego ogłasza nabór na stypendia sportowe. Wnioski należy składać do piątku, 15 października 2016 r.