Aktualności

Zakręceni w przestrzeni – konkurs dla szkół

Budowa społeczeństwa obywatelskiego od podstaw, czyli zaczynając od dzieci – taki cel przyświeca konkursowi skierowanemu do młodzieży szkolnej „Zakręceni w przestrzeni". Zadaniem konkursowym jest zaproponowanie zmian w najbliższej przestrzeni publicznej – w szkole, świetlicy, domu kultury. Najciekawszy pomysł otrzyma dofinansowanie realizacji do 20 tys. zł. Prace można zgłaszać do 17 października 2016 r.


Wolontariat.Sopot.pl już działa

Chcesz poznać sopocki wolontariat, znaleźć dopasowaną do siebie ofertę, chcesz być aktywny? Ta strona jest dla Ciebie! Aktywni w Sopocie to funkcjonalny, interaktywny portal kierowany do wszystkich zainteresowanych wolontariatem we współpracy z sopockimi organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi.


Włącz MEGafon Kultury na Polskiej 1

Muzeum Emigracji w Gdyni wychodzi z wyjątkową propozycją dla ludzi młodych interesujących się kulturą i nowymi technologiami. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach twórczych, wspólnie stworzyć aplikację mobilną i zaplanować nowe wydarzenia w muzeum. Zapisy do udziału w projekcie trwają do 10 października 2016 r.


Experyment na nocnej orbicie

Zostań kosmonautą choć na jedną noc! Gdyńskie centrum zaprasza już po raz szósty na Noc Naukowców, która organizowana jest w ostatni piątek września (30 września 2016 r.) równocześnie w 300 miastach Europy. Jest to coroczne wydarzenie dedykowane dzieciom, młodzieży i rodzicom, które w interaktywny i kreatywny sposób pokazuje najnowsze osiągnięcia nauki i zachęca do podejmowania kariery naukowej poprzez najprzyjemniejszą z metod – zabawę.


Co robią naukowcy nocą?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak powstają szklane przedmioty? Ile siły trzeba mieć w płucach żeby wydmuchać słoik? A może zawsze chcieliście spróbować grawerowania na szkle? Jeśli tak, to koniecznie odwiedźcie Centrum Hewelianum w piątek, 30 września 2016 r. z okazji Nocy Naukowców – i sprawdźcie jak pracuje huta szkła!


Fahrenheit zaprasza na Targ Węglowy

Wraz z nadejściem jesieni dni są coraz chłodniejsze, jednak naukowy zapał wśród młodych naukowców na pewno nie stygnie – pamiętają o tym organizatorzy Festiwalu Temperatury im. Daniela Gabriela Fahrenheita. Pełne niesamowitych pokazów i wszelkiej maści atrakcji widowisko w sobotę, 1 października 2016 r., już po raz ósmy zawita do Gdańska. Wydarzenie objęte honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego, Mieczysława Struka.


IV E(x)plory Week o innowacjach w sporcie

W Gdyni, 5 i 6 października 2016 r. będzie miała miejsce IV edycja Kongresu E(x)plory. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania będą „Innowacje w sporcie". Zaproszono najwybitniejszych przedstawicieli światów innowacji, nauki i biznesu, innowatorów i start-upowców, którzy dzisiaj zmieniają otaczającą nas rzeczywistość i są źródłem inspiracji, ale również wiary i siły w swoje możliwości, pomysły i projekty.


Rozwijaj muzyczne talenty u najmłodszych

Zauważasz, że Twoje dziecko reaguje na każdy dźwięk? Chcesz, aby czerpało radość z muzyki? Zależy Ci na wszechstronnym rozwoju oraz pogłębieniu więzi z dzieckiem? Jeśli tak, to przyprowadź je na zajęcia organizowane przez Akademię Music Baby Art. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci do 3 lat. Spotkania odbędą się w Teatrze w Oknie, w soboty – 8 i 22 października 2016 r., o godz. 11.00.


X Ogólnopolski Festiwal Psychologii Procesu

Ogólnopolski Festiwal POP Kreacje będzie trwać od 24 września do 2 października 2016 r. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Psychologii Procesu. Zaplanowano warsztaty, wykłady, konsultacje psychoterapeutyczne i coachingowe, procesy grupowe oraz otwarte forum. Wszystkie zajęcia w ramach festiwalu są bezpłatne.


Podziel się posiłkiem w sklepach i Internecie

Niezwykle prosto można pomóc tysiącom dzieci w Polsce. 23 i 24 września 2016 r. w Trójmieście i okolicach odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. W ramach akcji każdy może ufundować posiłek dla potrzebujących dzieci. Wystarczy kupić kilka dodatkowych produktów i przekazać je wolontariuszom w 117 sklepach w całym województwie pomorskim.