Aktualności

Konkurs historyczny wiedzy o Solidarności

Fundacja Centrum Solidarności zaprasza uczniów klas II liceum i III technikum do konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii". Rejestracja internetowa trwa do 15 listopada 2016 r.


Plastyczny konkurs dla dzieci

Jeśli Twoje dziecko lubi malować i jest uczniem klas I-III szkół podstawowych z terenu obszarów wiejskich województwa pomorskiego, to zachęć je do udziału w konkursie plastycznym o tematyce unijnej „Tu jest moje miejsce – Pomorskie!". Technika wykonania prac jest dowolna, a format A 4. Prace konkursowe można przesyłać do piątku, 21 października 2016 r.


Opera Tu!Tu!

W Operze Bałtyckiej w Gdańsku, 23 października, 6 i 20 listopada 2016 r. można wziąć udział w nietypowym spotkaniu. Spektakl „Opera Tu!Tu!" to propozycja dla najmłodszych melomanów i ich rodziców, dziadków oraz babć. Razem z głównymi bohaterami – rodzeństwem Giovannim i Giuliettą – dzieci będą odkrywać operę od podstaw i uczestniczyć w zadaniach proponowanych przez artystów.


Nowe laboratoria dla pomorskich studentów

Ponad 3 tysiące studentów z pomorskich uczelni będzie mogło skorzystać z laboratoriów, które powstaną dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Zarząd Województwa rozstrzygnął konkurs w ramach Działania 4.2. Infrastruktura uczelni prowadzących kształcenie o profilu praktycznym.


Dokumenty na akademii

Nie musisz być filmowcem, żeby znać się na filmie, nie musisz mieć indeksu, żeby być studentem! Against Gravity, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego i Gdyńska Szkoła Filmowa zapraszają na specjalny, roczny przedmiot filmowy dostępny dla wszystkich chętnych „Akademia Filmu Dokumentalnego". Program zajęć opierać się będzie o najwybitniejsze i najżywiej komentowane w ostatnich latach filmy dokumentalne. Będą one zaczynem do wykładu i wspólnej dyskusji z udziałem wykładowców uniwersyteckich i gości specjalnych.


Wielka gonitwa małych ludzi

Gmina Kołczygłowy zaprasza wszystkich starszych i młodszych miłośników gonitw na tegoroczną edycję imprezy rodzinną Hubertus dla Dzieci, która odbędzie się Barnowie w niedzielę, 9 października 2016 r. W programie gry, zabawy i konkursy sprawnościowe.


XX Konkurs Prac Magisterskich i XIII Konkurs Prac Licencjackich

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Gdańsku zaprasza do udziału w dorocznych konkursach prac magisterskich i licencjackich. Edycja trwa od września 2016 r. do marca 2017 r. Składanie prac konkursowych wraz z rekomendacją recenzenta przewidziano do 31 grudnia 2016 r.


Zakodowani na Pomorzu, czyli CodeWeek 2016

Zbliża się wielkie święto informatyki – od 15 do 23 października w całej Europie trwać będzie Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2016 – akcji promująca poszerzanie wiedzy i kompetencji poprzez naukę programowania. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego zaprasza instytucje z terenu całego województwa pomorskiego i nie tylko do włączenia się w organizację wydarzenia.


V Forum Pomorskiej Edukacji

Dialog edukacyjny koncentrujący się wokół edukacji obywatelskiej będzie tematem V Forum Pomorskiej Edukacji, które zaprasza marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk. Tegoroczną edycję wydarzenia, które odbędzie się 9 listopada 2016 r., poprzedzą cztery październikowe debaty subregionalne w Nowy Dworze Gdańskim, Lęborku, Brusach i w Gdyni.


By nasze dzieci zdrowo jadły – konkurs dla szkół

Przywrócenia naszych dzieci do świata zdrowia, sprawności i pogody ducha to cel przyświecający siódmej już edycji projektu „Zdrowo jem, więcej wiem", realizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska. Organizatorzy zapraszają zerówki i klasy I-III szkół podstawowych do międzyszkolnej rywalizacji zespołowej.