Aktualności

Pierwsze takie święto nauki

Nadszedł czas na nowe święto w kalendarzu naukowym – oto wielkimi krokami nadchodzi Międzynarodowy Dzień Centrów i Muzeów Nauki, który po raz pierwszy obchodzony będzie 10 listopada 2016 r. Z tej okazji gdyńskie Centrum Nauki Experyment zaprasza do wspólnej naukowej zabawy.


V Forum Pomorskiej Edukacji

„My – Obywatele. Pomorski Model Edukacji Obywatelskiej" to hasło V Forum Pomorskiej Edukacji. 9 listopada 2016 r. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku uczestnicy dyskutują o tak cenionych na Pomorzu wartościach uniwersalnych: regionalności, wielokulturowości i obywatelstwie. Również podczas forum marszałek Mieczysław Struk podpisze ze wszystkimi powiatami umowy o wartości 362 mln zł na projekty wsparcia szkolnictwa zawodowego w regionie. Na koniec spotkania po raz pierwszy w historii samorządu przyznany zostanie tytuł Nauczyciela Pomorza.


Wyjątkowa szansa: wolontariat sukcesu dla nastolatków

Polacy bardzo chcą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Dlatego tak bardzo potrzeba wolontariuszy, którzy w tym pomogą. Banki Żywności proponują młodym ludziom wyjątkowe doświadczenie, które uczy skuteczności: udział w prowadzeniu Świątecznej Zbiórki Żywności w dniach 25-27 listopada 2016 r.


Wysłuchaj baśni dla dzieci i dorosłych w Teatrze w Oknie

Sztuka opowiadania baśni jest jedną z najstarszych, przypisanych człowiekowi zdolności. Wskrzeszając baśnie, klechdy, szepty, plotki i przypowieści z całego świata Łowcy Słów, Grupa Opowiadaczy zaprasza w egzotyczne podróże ze słowem do Teatru w Oknie 26 i 27 listopada 2016 r. Baśnie opowiedzą dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu Muzobajanie.


Rodzinne zwiedzanie Szekspirowskiego

Pragniesz przybliżyć dziecku kulturę? A może lubisz nowoczesną architekturę i chcesz pokazać ją synowi lub córce? Gdański Teatr Szekspirowski, raz w miesiącu, zaprasza na rodzinne zwiedzanie. Tematem najbliższego spaceru, który odbędzie się w niedzielę, 27 listopada 2016 r., będą sceny teatralne z przełomu XVI i XVII w. Obowiązują zapisy, a ilość miejsc jest ograniczona.


Stanowisko Pomorskiej Rady Oświatowej w sprawie planowanych zmianach w systemie edukacji

Pomorska Rada Oświatowa, pod przewodnictwem Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego, podczas posiedzenia 3 listopada 2016 r. przyjęła stanowisko dotyczące proponowanych zmian w systemie oświaty. Publikujemy je poniżej.


Gdyńskie lodowisko już otwarte

Zimowy klimat w środku pięknej, złotej jesieni można poczuć wybierając się na sztuczne lodowisko w Gdyni. Zakończenie sezonu nastąpi 28 lutego 2017 r.


Pomorska Rada Oświatowa o planowanych zmianach w edukacji

3 listopada br. o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej odbędzie 3. Posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej poświęcone w całości planowanym oraz wprowadzonym zmianom w systemie oświaty.


Kulinarne inspiracje ze szkolnej ławki

Rusza druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Lubella inspiruje i edukuje". Uczniowie w jego trakcie poznają zasady prawidłowego odżywiania i przygotowywania posiłków, których podstawą są produkty zbożowe. Ponadto, będą mogli wziąć udział w konkursie z nagrodami. Zgłoszenia trwają do 5 grudnia 2016 r.


Bajkowa biblioteka

Z myślą o najmłodszych czytelnikach Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku przygotowała cykl spotkań, podczas których będą czytane bajki. Spotkania dla dzieci w wieku 4-6 lat odbywają się w każdy drugi wtorek miesiąca. Najbliższe odbędzie się we wtorek, 8 listopada 2016 r. w filii przy ul. Podkarpacka 1.