Aktualności

Turnieje piłki halowej w Pomorskiem

Rusza projekt piłkarski z cyklu Pomorskie Dacco Cup 2016/17. Jest to cykl turniejów halowych w Kosakowie, Gdyni i Żukowie. Pierwsze rozgrywki odbędą się w Kosakowie w sobotę, 26 listopada 2016 r. Rywalizować będą zawodnicy z rocznika 2009 i młodsi.


Nowa wystawa stała Muzeum Archeologicznego

Muzeum Archeologiczne w Gdańsku zaprasza 16 listopada o godz. 12.00 na konferencję prasową poświęconą projektowi nowej wystawy stałej w siedzibie głównej Muzeum. W spotkaniu wezmą udział marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk oraz przedstawiciel firmy Mae Multimedia Art & Education – wykonawcy moderizacji.


Dwie dekady Instytutu Kaszubskiego

Działający w Gdańsku Instytut Kaszubski zaprasza do wspólnych obchodów dwudziestu lat swojej działalności, które potrwają od 17 do 19 listopada 2016 r.


Kawiarnia Naukowa i dowody na istnienie Boga

Zbliża się na kolejne spotkanie Kawiarni Naukowej Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Tym razem wykład pod tytułem „Współczesne dyskusje o dowodach na istnienie Boga" przedstawi prof. Tomasz Szarek z Uniwersytetu Gdańskiego. Prelekcja odbędzie się w czwartek, 24 listopada 2016 r., w Sopocie.


Warsztaty dla dzieci w IKM

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku zaprasza na kolejną odsłonę Dziecięcego Klubu Filmowego i warsztaty literackie z cyklu „Ciągnij książki za języki". Najmłodsi, 19 listopada obejrzą film „Chłopiec i świat" nominowany w 2016 do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Animowany, a 20 listopada 2016 r. w warsztatowej formie poznają, na podstawie bajki ludowej „Koza z dzwonkiem", język i kulturę Rumunii.


Mikołajki w Szekspirowskim, czyli „Przygody Sindbada”

Niezwykłe widowisko dla dzieci – zapierające dech taneczne ewolucje w powietrzu, kolorowe kostiumy, szybka trzymająca w napięciu nie tylko dzieci, ale także rodziców, akcja – tak zapowiadają się „Przygody Sindbada". Przedstawienia odbędą się 6 i 7 grudnia 2016 r.


Biblioteka zaprasza na warsztaty dla maluchów

Ćwiczenia paluszków – zadania manualne, ćwiczenia dla buziek – elementy ćwiczeń logopedycznych, ćwiczenia całego ciała i umysłu – zadania teatralne – to tylko niektóre z atrakcji, jakie przygotowała dla najmłodszych filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku przy ul. Pilotów 3. Spotkania poprowadzi Urszula Pagór. Udział w zajęciach jest bezpłatny.


Papierowe warsztaty dla dzieci i młodzieży

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na zajęcia artystyczne dla starszych dzieci i młodzieży. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak z papieru filigranowego – quillingu lub krepiny stworzyć zakładki do książek, biżuterię czy dekoracje na ścianę. Najbliższe papierowe inspiracje odbędą się we wtorek, 15 listopada 2016 r.


Rytmiczne atrakcje z Heweliuszem

Myślicie o stworzeniu własnego instrumentu? Chcielibyście rozłożyć dźwięk na czynniki pierwsze? A może zastanawiacie się jak to jest „ubrać się w muzykę?". Jeśli tak, to koniecznie wybierzcie się na długi weekend (11-13 listopada 2016 r.) pod hasłem „W rytmie atrakcji", przygotowany przez gdańskie Centrum Hewelianum.


Nauczyciel Pomorza 2016 uczy w Słupsku

Piotr Sikorski, nauczyciel geografii w Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Słupsku, został zwycięzcą organizowanego przez marszałka województwa pomorskiego konkursu „Nauczyciel Pomorza Roku 2016". Tytuł ten marszałek Mieczysław Struk przyznał po raz pierwszy podczas V Forum Pomorskiej Edukacji, które odbyło się 9 listopada 2016 r. w Gdańsku.