Aktualności

Elektroniczny nabór wniosków przez Witkac.pl – spotkanie informacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na bezpłatne szkolenie pt.„Otwarte konkursy ofert – elektroniczny nabór wniosków konkursowych". Odbędzie się ono w środę, 7 grudnia 2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Konieczna wcześniejsza rejestracja.


Weekend z robotami, czyli Ping i Pong zapraszają

Ważą 5,4 kg, mają prawie 60 centymetrów wysokości i poczucie humoru, którego można im pozazdrościć. Do tego potrafią tańczyć, odgadywać, co jest na obrazkach, chociaż zamiast mózgu mają procesor – roboty Ping i Pong czekają na wszystkich w gdańskim Centrum Hewelianum 26 i 27 listopada 2016 r.


Szczęśliwe miasteczko dla dzieci w Teatrze w Oknie

Do świata bajek i związanych z nimi uniwersalnych wartości i morałów zaprasza Teatr w Oknie. Dzieci w wieku szkolnym będą mogły przeżyć niezapomnianą przygodę słuchając opowieści o „Szczęśliwym miasteczku" w niedzielę, 11 grudnia 2016 r.


Odważni mężczyźni wygrywają zdrowie

Centrum Nauki Experyment zaprasza w niedzielę, 27 listopada 2016 r., na kolejną prelekcję z cyklu „Wykładów z dowodem", które w edycji jesiennej poświęcone są zdrowiu. Tym razem mowa będzie o sprawie niezwykle ważnej, dotyczącej profilaktyki raka jądra. Wykład „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną" poprowadzi psychoonkolog Małgorzata Marmajewska, inicjatorka i koordynator kampanii edukacyjnej Odważni Wygrywają. Wstęp jest wolny.


Horyzont 2020, czyli fundusze dla naukowców i nie tylko – szkolenie

Pomorski ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu „Wolna Przedsiębiorczość" oraz Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zapraszają do udziału w praktycznym szkoleniu poświęconym Programowi Ramowemu Horyzont 2020 i możliwościom finansowania badań naukowych i innowacji, które odbędzie się 6 grudnia 2016 r., na Politechnice Gdańskiej.


Weź udział w turnieju, pomóż chorym dzieciom

Konkursy i zabawy z nagrodami, a także kiermasz świąteczny, dmuchany zamek, trampolina, i kącik dla maluchów – tak zapowiada się XII Charytatywny Turniej Mikołajkowy Dzieci Dzieciom, która odbędzie się w sobotę, 3 grudnia 2016 r. Jest to kolejna edycja inicjatywy Zespołu Szkół Jezuitów w Gdyni, która ma pomóc małym pacjentom oddziału Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Wstęp jest wolny.


Trzecia kolejka cyklu City Trail w Trójmieście

W najbliższą niedzielę, 27 listopada 2016 r. odbędą się trzecie w sezonie jesienno-zimowym zawody z cyklu przełajowych biegów Grand Prix City Trail. Biegacze będą rywalizować w Gdańsku na 5-kilometrowej trasie.


Czy smartfon może być zagrożeniem – konferencja w Gdyni

Gdynia będzie gospodarzem otwartego spotkania popularno-naukowego poświęconego wpływowi urządzeń mobilnych na nasze życie. I Międzynarodowa Konferencja „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój" rozpocznie się 1 grudnia 2016 r., w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. W spotkaniu weźmie udział m.in. światowej klasy badacz prof. Manfred Spitzer. Konieczna wcześniejsza rezerwacja.


Gimnastyka dla wszystkich

Lubisz uprawiać sport? A może niezależnie od płci i wieku chcesz poruszać się dla zdrowia i poprawy kondycji fizycznej? Pomorska Federacja Sportu zaprasza do udziału w II Ogólnopolskim Festiwalu Gimnastyki dla Wszystkich. Warsztaty gimnastyczne odbędą się w Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, 26 listopada. Pokazy dzieci w układach taneczno-akrobatyczno-gimnastycznych będzie można podziwiać na hali Gdyńskiego Centrum Sportu w niedzielę, 27 listopada 2016 r.


Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Gdańsku

Cykl turniejów pod nazwą Halowe mistrzostwa Gdańska w piłce nożnej rozpocznie się w sobotę, 10 grudnia. W dwudniowych turniejach mogą brać udział drużyny juniorskie z roczników: 2007, 2008 i 2009. Celami zawodów są promocja piłki nożnej oraz aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży.